• Subaru Aktif Güvenlik

    Aktif Güvenlik

Aktif Güvenlik

Subaru'nun Aktif Güvenlik sisteminin temelinde denge konusunda benzersiz Subaru BOXER Motor ve Simetrik Dört Çeker teknolojileri yatar.
Tehlikeden daha iyi kaçabilmenizi sağlayan Aktif Güvenlik size, kötü hava veya yol koşulları için kaygılanmadan güven içinde sürüş keyfini yaşatır.
Yürüyen parçalardaki uzmanlığımız, sürücünün isteğine anında cevap veren güvenli, güvenilir araçlar üretmemize yardımcı olur.

Yürüyen parçalarda uzmanlık eşittir daha güvenli araçlar

Yağmurlu bir günde otobanda araba kullandığınızı hayal edin. Çoğu arabada yoldaki su nedeniyle tedirginlik hissedebilirsiniz. Çünkü bu durum, çekişi azaltır ve direksiyon hakimiyetini tehlikeye atar.
Subaru'nun çok gelişmiş Aktif Güvenlik sistemi, aracı istediğiniz şekilde kontrol edebilmenizi sağlayarak çok kötü hava koşullarında bile size daha fazla tehlikeden kaçınma kabiliyeti verir.
Subaru en tehlikeli koşullarda olağanüstü stabilite ve öngörülebilir kontrol sunan araçlar geliştirebilmek adına temel araç fonksiyonlarına (sürüş, manevra ve frenleme) ince ayar çekmiştir. Sürüş unsurlarında uzmanlaşmak araçları daha güvenli yapar.

Stabilite ve Güvenilirlik

Olağanüstü çekiş ve güvenilir sürüş özellikleri sunan Simetrik Dört Çeker sistemi ve mükemmel kontrol kabiliyetine sahip süspansiyon sayesinde araç, sürücünün beklediği gibi davranır. Çok sağlam ve hafif gövde, her zaman güvenli sürüş sağlarken tehlikelerden kaçınmayı da kolaylaştırır. Yokuş Kalkış Desteği sürücü yorgunluğunun azaltılmasına da yardımcı olur.

Yol tutuş

Öngörülemeyen otomobil hareketi olmadan karlı veya yağmurlu bir günde kaygan bir viraja girebildiğinizi, virajı tam olarak istediğiniz gibi alıp yumuşak bir şekilde virajdan çıktığınızı hayal edin. Subaru, savrulmadan viraj alabilmeyi sağlayan çok sayıda fonksiyona sahiptir.

Araç Dinamikleri Kontrolü

Araç Dinamikleri Kontrolü direksiyon açısı, motor devri, vites seçimi ve fren konumu verilerini sürekli olarak izleyerek denge kaybı durumunda otomobilin kaymasını önleyen elektronik bir cihazdır. Otomobil düzensiz hareket etmeye başlarsa frenleri kontrol eder ve viraj alırken otomobilin savrulmaya başladığı anda devreye girer.

Aktif Tork Dağılımı

Riskten kaçınma yeteneğini bir adım öteye taşıyan yeni bir fonksiyon. Viraj alırken, VDC, dıştaki tekerleğe en uygun tahrik gücünü sağlamak için içteki ön tekere fren uygular. Dıştaki tekerler daha yumuşak viraj alır ve böylece direksiyon hakimiyeti artar. Otomobil, sürücünün direksiyon komutuna aynen yanıt vererek ihtiyaç anında yoldaki nesnelerden veya tehlikelerden kaçınmaya yardımcı olur.

Fren Performansı

Fren performansı otomobilin güvenliği ve riskten kaçınma yetenekleri ile doğrudan bağlantılıdır. Subaru için ana odak noktası güvenlik hissidir ve bunu başarmak için frenler, hemen hemen her türlü yolda frene basıldığında anında yanıt verecek şekilde tasarlanmıştır.

Elektronik Fren Kuvveti Dağıtımı (EBD)

Elektronik Fren Kuvveti Dağıtımı sürüş koşullarına uyum sağlamak için fren gücünü ön ve arka tekerler arasında en uygun oranda dağıtan bir sistemdir. Ön ve arka tekerler otomobilin nasıl sürüldüğüne ve ağırlığına bağlı olarak farklı hızlarda döner. Sistem bu değişiklikleri algılar ve daha güvenilir frenleme için sürüş koşullarına uyum sağlamak üzere belirli tekerlere fren gücünü dağıtır.

Fren Yardımı / Frene Müdahale

Fren Yardımı

Acil frenleme koşullarında çoğu sürücü yeterli fren kuvveti uygulayamaz ve bu da çarpışmanın genellikle olabileceğinden daha kötü olmasına yol açar. Fren Yardımı fonksiyonu bu durumların ortaya çıkmasını önlemek için fren pedalına basan sürücüye yardım eder. Fren pedalına basılma hızı ve pedala uygulanan kuvvet, bir acil durum frenleme yardımına ihtiyaç olup olmadığını belirlemek için algılanır ve gerekliyse fren basıncı otomatik olarak artırılır.

Frene Müdahale

Sürücü hem gaz pedalına ve fren pedalına aynı anda basarsa, sistem motor çıkış gücünü sınırlar ve ilk önce fren uygular. Bu, yanlış pedala basma sonucu meydana gelen kazaları önlemek için etkin bir sistemdir.

Devamı

Başa dönüş